Mavinin 50 Tonu: Fethiye

Mavinin 50 Tonu: Fethiye

Şehrin karmaşasından bıkıp kendini doğanın ve denizin koynuna bırakmak isteyenler için, en güzel adreslerden birisi Fethiye. Türkiye’nin tam anlamıyla cennet bir köşesi olan Fethiye, hem denizi, hem kumsalları, hem doğası ile insanı kendisine bağımlı kılan bir yer. Tatil kavramıyla adı en güzel örtüşen yer burası bana göre.

Şehrin gürültü patırtısından, stresinden biraz uzaklaşıp, deniz kenarında şahane bir inziva isteyenler için ise çok sayıda alternatif var bu coğrafyada. Dileyene Kabak Koyu, dileyene Kelebekler Vadisi, isteyene Ölüdeniz, Belcekız veya Faralya. Hangisine giderseniz gidin huzurlu bir tatil vadediyor Fethiye.

Fethiye’nin mavi bayraklı plajlarını, masmavi sularını ne kadar övsem azdır. Fethiye denince akla ilk gelen yer Ölüdeniz, ilçenin en gözde merkezi. Lagün ve Belcekız plajıyla dillere destan bir güzelliği var. Tertemiz, kristal berraklığında deniz, geniş kumsal, yemyeşil dağlar ve huzur. Daha ne olsun.

En Güzel Fethiye Mavileri

Kelebekler Vadisi

Buradaki mavinin rengi benzersiz bana göre! Şahane bir doğa harikası burası. Vadinin içinde olmaktan çok Likya Yolu’na giden Ovacık sapağı tarafından izlemeyi ve fotoğraflamayı seviyorum


Gemile Koyu

Gemile Adası‘nın da bulunduğu enfes manzaraya sahip bir koy. Sit alanı olduğundan herhangi bir yerleşim yok. Fethiye günübirlik tekne turlarının uğradığı bu yeri de mutlaka Kayaköy tarafındaki tepeden izleyin.


Nefis Belcekiz Plajı


Tüm gün tembellik yapabileceğiniz Kabak Koyu


Akvaryum Koyu


Cennet Koyu


Mavi Mağara


Su sporları için doğru yer Çalış Plajı


Babadağ mavisi


Ölüdeniz


Kayaköy


Nasıl gidilir?

İstanbul’a 720km, Ankara’ya 650 km olan Fethiye, İzmir’e ise 360 km uzaklıkta. Uçakla gidecekler için en uygun havalimanı olan Dalaman Havalimanı Fethiye merkeze 40 km uzaklıkta yer alıyor.

Kaynak: yoldaolmak.com