SKYWALK Hakkında

SKYWALK Fethiye Teleferik Hakkında

SKYWALK Fethiye Teleferik Fethiye’ye yeni bir soluk katacak,  sizleri dünyanın en muhteşem plajından alıp yine dünyanın en ünlü yamaç paraşütü  merkezlerinden bir tanesi olan Babadağ’ın zirvesine taşıyacak. Skywalk Fethiye Teleferik Projesi   yılın 12 ayı boyunca Babadağ’ın karlı zirvelerinden Ölüdeniz’in turkuaz mavisini birlikte yaşama keyfini sunacak. Doğa, yürüyüş ve yaban hayatını  gözlem tutkunlarını Babadağ’ın zirvelerine taşıyacak Skywalk Fethiye  Teleferik Projesi   yamaç paraşütü keyfine  ayrı bir anlam katacak.

Skywalk Fethiye  Teleferik Projesi    yapım işi karşılığı  sözleşme süresince işletme hakkını içeren bir sözleşme karşılığı yatırımcısını aramaktadır. Skywalk Fethiye  Teleferik Projesi’nin yapılacağı   Babadağ Hava Sporları ve Rekreasyon Merkezi’nin işletilmesi 2011 Haziran ‘dan bu yana Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın bağlı ortaklığı olan  Fethiye Güç Birliği Turizm Tanıtım ve Ticaret ltd. Şti’dedir.

Fethiye Güç Birliği Turizm Tanıtım Ltd. Şti., (FGB) Babadağ Hava Sporları Merkezi ve Rekreasyon Alanı’na teleferik tesisi kurumak ve bu alandaki sosyal tesisleri işletmek amacıyla 16 Haziran 2011 tarihinde hisselerinin %99’u Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın %1 Ölüdeniz Turizmi Geliştirme Kooperatifine ait bir şirkettir.

Doğal, modern, hızlı, konforlu ve çevre dostu bir ulaşım aracı olan teleferik ile   Babadağ spor, doğa, sanat, müzik alanlarında ulusal ve uluslar arası etkinliklerin yapıldığı, Türkiye ve dünyanın yeni yükselen yıldızı olmaya adaydır.

Teleferik; ucuz ve etkin çalışıp, farklı seçenekler sunarak, canlı bir ekonomiyi destekliyor.
Hem insan hem de çevre sağlığını gözeterek, ulaşım ve eğlence ihtiyacını güvenli şekilde karşılıyor.
Emisyon ve atıkları gezegenin dengeleyebileceği düzeyde tutarak, doğal kaynakların tüketimini azaltıyor.
Arazi kullanımını ve ses oluşumunu kısıtlıyor
1969

METRE

750

BİN KİŞİ

61

KABİN

7

SEYAHAT SÜRESİ (DK)

AKTİVİTE

Fethiye, kelimelerle anlatılamayacak kadar güzelliklerle dolu bir Akdeniz ilçesidir. Her yıl binlerce aktivite yapılmaktadır.

YEMEK

Fethiye gibi ünlü bir tatil beldesinde Türk ve Dünya mutfağından pek çok lezzetin yapıldığı restoranları bulabilirsiniz.

MANZARA

Manzara kavramı Fethiye'de birbaşka boyut kazanmaktadır. Bunlardan en iyisi Babadağ zirvesinden Ölüdeniz'i seyretmekdir.